چهارشنبه, 5 آبان 1400
  • ساعت : ۸:۴۳:۱۰
  • تاريخ :
     ۱۴۰۰/۰۶/۲۳ 
برخورد ضربتی با سرقت آب در سی‌سخت
بیش از ۵۰ انشعاب غیر مجاز موجود در باغات و شهر سی سخت با حکم دادستان شهرستان دنا توسط آب و فاضلاب دنا قطع و جمع‌آوری شد.

به همت فرماندار و دادستان شهرستان دنا و اداره آب و فاضلاب تعداد زیادی از انشعابات غیر مجاز موجود در سطح شهر و باغات شهر سی سخت  جمع آوری شد.

به گزارش روابط عمومی آبفا، مدتی بود که مردم شهر سی‌سخت مدام از نبود آب شرب کافی گلایه های فراوان داشتند و مسئولان آب و فاضلاب هم همیشه تلاش داشتند تا آب شرب کافی به مردم برسد ولی این مشکل به دلیل انشعابات غیر مجاز فراوان موجود در سطح شهر و باغات سی سخت باعث می شد که مشکل بی آبی همیشه وجود داشته باشد.

اعتراضات مردمی شدت گرفت و این بار دادستان پای کار و فرماندار مردمی به کمک آب و فاضلاب آمدند و به صورت ضربتی طی دو روز با همکاری نیروی انتظامی اقدام به شناسایی و قطع بیش از ۵۰ مورد انشعاب غیر مجاز کردند و پرونده آنها را به مراجع قضایی فرستادند.

 

 

خشنود رئیس آب و فاضلاب دنا گفت: مجموعه آب و فاضلاب دنا تمام تلاش خود را بر این گذاشته است که آب شرب کافی که حق مسلم همه شهروندان سی سختی و روستاهای اطراف است به آنها برسد و مردم راضی باشند ولی متاسفانه امسال به دلیل اینکه سال بارشی خوبی نداشتیم حجم خروجی آب چشمه تا حدودی کاهش یافته است و ساخت و سازهای بیشمار موجود در سطح شهر سی سخت و روستاهای اطراف و انشعابات غیر مجاز آب در سطح شهر و باغات مزید بر علت بی آبی شده است.

وی گفت: در این برهه باعث اعتراضات مردمی شده که خوشبختانه به دستور غریب پور دادستان بیش از ۵۰ مورد از انشعابات غیر مجاز در سطح باغات و شهر را شناسایی و جمع آوری کردیم و پرونده آنها را به مراجع قضایی فرستادیم و قطع به یقین بقیه  انشعابات غیر مجاز شناسایی شده و در اسرع وقت نسبت به جمع آوری آنها اقدام و پرونده آنها را به محاکم قضایی خواهیم فرستاد.

خشنود عنوان کرد: زلزله ۲۹ بهمن سال ۹۹ باعث شد متراژ بالایی از خط لوله انتقال آب شهر سی سخت دچار شکستگی ۱۰۰ درصدی شود و حجم بسیار زیادی آب مصرفی شهر سی سخت هدر رود و اداره آب و فاضلاب دنا به دلیل نبود امکانات و بودجه کافی برای تعمیر آن دچار مشکل بود که خوشبختانه با همکاری فرماندار دنا و سرپرست شهرداری سی سخت نسبت به تعمیر این خط لوله اقدام کردیم و آب شرب این خط لوله را وارد مدار آب شهر کردیم.

 

خشنود اظهار داشت: متاسفانه همشهریانی که در حال ساخت و ساز هستند گاها مشاهده می شود که آب را بی رویه مصرف می کنند و باعث هدر رفت بسیار زیاد آب می شوند که همین موضوع باعث مشکل بی آبی در نقاطی از شهر می شود که از مردم خواهش می کنیم نسبت به این موضوع بیشتر توجه کنند و شیر آب را تا زمانی که می خواهند استفاده کنند باز بگذارند و در زمانی که نیاز ندارند شیر آب را ببندند تا آب  الکی هدر نرود.

رئیس آب وفاضلاب دنا گفت: اگر مردم نسبت به نصب تانکر ذخیره آب اقدام کنند قطعا مشکل بی آبی آنها حل خواهد شد تا که  اگر زمانی آب شهر توسط آب و فاضلاب قطع شود آب ذخیره کافی برای مصرف داشته باشند.

منبع:فارس

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.7.14.0
    V5.7.14.0