يکشنبه, 17 فروردين 1399
  • ساعت : ۹:۳۶:۱۷
  • تاريخ :
     ۱۳۹۸/۰۷/۱۴ 
وزیر نیرو عنوان کرد
هر 45 روز یك تصفیه‌خانه فاضلاب به بهره‌برداری می‌رسد

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب کهگیلو.یه و بویراحمد رضا اردکانیان ظهر امروز در آیین بهره‌برداری از فاضلاب شهر سی‌سخت به مشکلاتی که فاضلاب برای محیط زیست ایجاد می‌کند اشاره کرد و گفت: در سال‌های اخیر ادبیات فاضلاب در حال از بین رفتن است و از فاضلاب به عنوان یک منبع مهم آب یاد می‌شود.

وزیر نیرو با اشاره به اینکه فاضلاب به عنوان آب خاکستری نامیده می‌شود، افزود: بخش صنعت توجه و نگاه ویژه‌ای به فاضلاب به عنوان یک منبع مهم آب دارد و ترجیح می‌دهند آب مورد نیاز خود را از این بخش تامین کنند.

وی به شاخص‌های توسعه یافتگی اشاره کرد و گفت: امروزه یکی از شاخص‌های توسعه یافتگی میزان تاسیسات فاضلاب است که نشان می‌دهد دولت‌ها، مردم، بخش خصوصی و سرمایه‌گذاران با چه هوشمندی این موضوع را مدنظر قرار داده‌اند.

وزیر نیرو عنوان کرد: در کشور ایران در دوره دوم پهلوی که 37 سال بود ایران سرشار از منابع نفتی بود از سوی دیگر جمعیت آن سال‌ها 40 درصد جمعیت کنونی بود و دسترسی به فناوری دنیا محدود نبود اما زمانی که رژیم ساقط شد کل سیستم فاضلاب به اندازه انگشتان یک دست نبود و تنها 4 یا 5 سیستم فاضلاب در کشور وجود داشت.

اردکانیان ادامه داد: هیچ کدام از این 4 یا 5 سیستم فاضلاب قادر نبود یک شهر را پوشش دهد اما به برکت جمهوری اسلامی ایران با بهره‌برداری از سیستم فاضلاب سی‌سخت 228 تصفیه‌خانه فاضلاب در کشور احداث شده است.

وی تصریح کرد: در یک دوره 40 ساله با توجه به هشت سال جنگ و مشکلات کشور توانستیم 228 سیستم تصفیه‌خانه فاضلاب احداث کنیم و هر 45 روز یک سیستم تصفیه‌خانه فاضلاب وارد مدار بهره‌برداری قرار می‌گیرد که این شاخص توسعه یافتگی است.

عضو هیات دولت بیان کرد: رسیدن به این میزان توسعه نیازمند رشد بخش دانشگاهی، توسعه ظرفیت ساخت و ساز شرکت‌های مهندسی و پیمانکاری و سازندگان تجهیزات است که به برکت فداکاری و شایستگی مردم این سرزمین ایجاد شده است.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.3.9.0
    V5.3.9.0